Co stosować na nadciśnienie tętnicze, gdy leki nie działają?

Witam Mam pytanie w sprawie nadciśnienia tętniczego mam chora teściową po udarze i ma wysokie ciśnienie tabletki które przyjmowała w szpitalu już nie działają bierze tak jak lekarz zalecił i ciśnienie zazwyczaj jest 170/115 .co w takiej sytuacji mogę zrobić? Jak lekarz nie chce przyjść z wizyta domowa

Leczenie nadciśnienia polega na stosowaniu jednego, a częściej kilku na raz leków w przeróżnych kombinacjach. Nie każda kombinacja jest skuteczna. Trzeba próbować dalej. Czyli konieczne jest dalsze leczenie. Jeśli teściowa chodzi to trzeba ją zawieźć do lekarza. Niestety na jednej wizycie może się nie skończyć. Trzeba tu mieć dużą cierpliwość. W pojedynczych przypadkach występuje nadciśnienie oporne na leczenie, wtedy trzeba rozważyć konsultację specjalistyczną hipertensjologiczną.