Co stosować na nadkwasotę żołądka?

Dzień dobry, co można brać tymczasowo na nadkwasote żołądka i pieczenie przełyku (gastrolog dopiero w maju znów) ale biorąc równocześnie fluwoksamine? Słyszałam że wchodzi w interakcje z wieloma lekami. Pozdrawiam

Cierpi Pani prawdopodobnie na chorobę refluksową przełyku, a nie na "nadkwasotę żołądka". W tej chorobie jedynym zalecanym leczeniem s tzw. inhibitory pompy protonowej, do stosowania na stałe. Do grupy tej należy na przykład omeprazol dostępny w najmniejszej dawce 10 mg bez recepty, może Pani stosowac ten lek 2 razy dziennie po tabletce, aż do czasu wizyty u gastroenterologa.