Co stosować na nadmierną potliwość głowy?

Od kilku lat strasznie poci mi sie głowa, do tego stopnia że włosy wyglądają jak bym wyszedł spod prysznica, z czoła lecą strugi potu niezależnie od pory roku, a w lecie to już jest dramat. Wstyd wejść do sklepu, w pracy też wszyscy patrzą się na mnie jak na kogoś z innej planety a mnie jest poprostu gorąco. Wszystkie badania w normie. Dostępne w aptece tabletki przeciw poceniu się też nic nie pomagają. Próbowalem też smarować głowę antyperspirantami z żadnym skutkiem. Przypuszczam że moje pocenie może być na tle nerwowym, sytuacje z dzieciństwa oraz nerwica u rodziców mogą teraz objawiać się u mnie. Zastanawiam się jak skutecznie ochłodzić głowę. Czy są jakieś żele, maści chłodzące bezzapachowe które chociaż na jakiś czas przyniosły by uczucie chłodu a tym samym brak potu ?

Witam Pana,
Nadmierna potliwość może mieć zarówno podłoże
psychologiczne, np. stres, zaburzenia nerwicowe,
stany lękowe…, jak też podłoże somatyczne,
np. choroby tarczycy, cukrzyca, niewydolność serca
Napisał Pan, że wszystkie badania są w normie.
Wspomniał Pan jednak o trudnym dzieciństwie i o zaburzeniach
nerwicowych występujących u rodziców.
Bardzo możliwe, że to właśnie stanowi przyczynę Pana
problemów z nadmierną potliwością.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Warto jednak zająć się tym jak najprędzej, gdyż te dokuczliwa
przypadłość może źle wpływać na Pana stany emocjonalne
i znacznie utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie.
Aby Panu pomóc, należy poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami
i uporać się z nadmierną potliwością.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl