Co stosować na nerwicę i depresję?

Zdiagnozowano u mnie nerwicę i depresję rok mieszkam za granicą ostatnio wróciłam do Polski by zmienić leki i lekarza ponieważ nie odczuwam już poprawy w leczeniu zarzywalam venlectine 150 gramów lekarz kazał stopniowo zejść z tego leku brałam 75 g przez tydzień teraz biorę 35 g i wieczorem tritico 20 g zostało wprowadzone 1/3 tabletki i od paru dni zaczęły się pojawiać zawroty głowy jakby pulsowanie jak wstaje jak się poruszam od wczoraj jest gorzej od wtorku mam zacząć brać andepin 20 g

Witam,

zawroty głowy i uczucie pulsowania może być związane ze zmniejszeniem dawki wenlafaksyny ze 150 do 37,5 mg (obajaw dyskontynuacji). Po kilku dniach przyjmowania dawki 37,5 mg objawy powinny ustąpić, ewentualnie przez jakiś czas można by powrócić do 75 mg. Odradzałbym zbyt wczesnego włączenia andepinu- szczególnie od dawki 20 mg (jeśli już- zacząłbym od 10 mg).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam Panią
Organizm ludzki różnie reaguje na zmianę, zmniejszenie
dawki czy odstawienie leku, co w dużej mierze zależy
też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
Czasami może wystąpić zespół odstawienny.
Kwestię doboru leków powinna Pani skonsultować z lekarzem
prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby i posiada stosowną
wiedzę na temat przepisywanych leków.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą depresji ani zaburzeń nerwicowych
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze
do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję
i zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję
i zaburzenia nerwicowe, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji
i zaburzeń nerwicowych, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Oprócz stosowania leków, warto byłoby dołączyć działania terapeutyczne.
Jeśli przebywa Pani poza granicami kraju, można szukać pomocy u lokalnych specjalistów lub skorzystać z pomocy on-line coraz częściej oferowanej przez psychoterapeutów. Nie zastąpi to w pełni bezpośredniego kontaktu, nawet jednak forma psychoterapii przez Skype jest jednak cennym wsparciem w leczeniu nerwic czy depresji niż pozostawienie działania jedynie lekom.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek