Co stosować na odparzenia?

Witam,jestem opiekunką w Niemczech,moja podopieczna jest leżąca,ma bardzo brzydkie odparzenia na pupie,czy stosowanie pudru z Alantoliną może byc stosowane takich odparzeniach.Czy moge tylko stosowac Octenisept na rany.Dziękuję za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena przez lekarza internistę lub chirurga, być możne wskazane byłby np. preparaty ze srebrem

Jak najbardziej może Pani zastosować octanisept +środki natłuszczające, łagodzące otarcia np maść z alantoiną. Bardzo dobrze nalezy rany przemywać aby nie doszło również do zakażenia