Co stosować na opuchliznę i ból dziąsła z powodu rosnącej ósemki?

Witam, od kilku lat wyrasta mi osemka zewnetrzna czesc jest juz na zewnatrza teraz rozpycha sie dalsza czesc przez co wewnetrzna czesc dziasla jest opuchnieta i strasznie boli. Srodki przeciwbolowe nie pimagaja. Mam dostepny antybiotyk doxycycline czy pomoze?

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl