Co stosować na pękające skórę na dłoniach?

Pytanie 1. Pękają mi dłonie od wewnętrznej strony. Skóra robi się żółta i schodzi płatami. boli i piecze. Żadne maści nie pomagają, jest jeszcze gorzej. Lekarz dermatolog stwierdził, że to egzema i przepisał mi Belogent. Trochę pomaga bo skóra nie jest napięta ale nie leczy. Nie chcę brać sterydów. Pytanie 2. Jeżeli podniosę coś ciężkiego , chociaż czasami nie zrobię nic to pojawiają się krwawe wybroczyny od dłoni do łokcia. Po tygodniu, dwóch po zniknięciu zostają brązowe ślady. Byłam u lekarza ale nie pomógł.

Lek. Tomasz Budlewski

Czy były oznaczane jakieś parametry z krwi obwodowej? Sadze ze nalezy udac się do internisty i ponownie do dermatologa