Co stosować na ranę, aby blizna była mało widoczna?

Dziś mija 9 dzień od mojego wypadku kiedy rozcielam czoło. Dziś ściągnęła szwy. Co jest polecane aby rana była jak najmniej widoczna ? Co z maści (jakie na receptę jakie bez niej) ? Czy warto wykonywać zabiegi laserowe ?

Witam,
po całkowitym zagojeniu rany, polecam stosowanie maści na bazie heparyny wyciągu z cebuli (np. Contratubex). Dobrze sprawdza się również preparat na bazie silikonu, w formie plastrów lub żelu- Sutricon.
Aby blizna była jak najmniej widoczna, bardzo ważne jest zadbanie o jej dobrą elastyczność. Zachęcam do delikatnego masażu blizny i okolicznych tkanek, do rozciągania i przesuwania blizny w różnych kierunkach (po zagojeniu tkanek!)