Co stosować na suchość penisa po infekcji grzybiczej?

Witam, mam 21 lat. Ostatnio chorowałem na grzybicę penisa. Byłem z tym problemem u dwóch lekarzy, dostałem tabletki i maść - jakaś sterydowa, bo Klotrimazol, który kupiłem w aptece nie pomagał. I mi przeszło. Teraz stosuje jeszcze maść robioną, ale odczuwam suchość rano. Mój penis, kiedy go nie posmaruję jakąś maścią to jest strasznie wysuszony. Byłem w aptece zapytać się, żeby mi polecili jakąś maść, żel natłuszczający, nawilżający. Jeszcze taką prosiłem co przywraca naturalne pH ale wszystkie te maści czy żele są dla kobiet. Kupiłem właśnie w jednej z aptek kolejny żel, ale po przeczytaniu ulotki okazało się że to też dla kobiety. Bardzo proszę o poradę czy jest jakiś żel czy krem dla mężczyzn?

Witam serdecznie!

Nie można wykluczyć, że objawy które Pan opisuje wskazują na reakcję uczuleniową - trudno mi powiedzieć czy w wyniku stosowanego leczenia, czy pierwotnie zmiana nie była grzybicą a alergią (tym bardziej, że napisał Pan iż stosowana maść przeciwgrzybicza nie przyniosła efektu, a pomogła maść sterydowa). Należy to zweryfikować.

Także po dłuższym stosowaniu maści sterydowych dojść może do takich objawów.
Wskazana jest niestety ponowna wizyta u dermatologa, który będzie miał szansę zmiany obejrzeć i zalecić ewentualnie leczenie czy żele o które Pan pyta.

Pozdrawiam