Co stosować na zgagę po przyjmowaniu leku IPP?

Dobry wieczór, Po stwierdzeniu refluksu i brania ciągłego brania IPP po kontrolnej gastroskopii wyniki poprawiły się zdecydowanie. Odstawiłem IPP nadal trzymając dietę. Niestety zgaga występuje cały czas, po każdym posiłku. Nie pomaga siemię, aloes, rumianek itd. Gastrolog powiedział, że problem nie tkwi w nadmiernej kwasowości tylko w niedokwaszeniu żołądka po braniu IPP przez rok, których długotrwałe stosowanie ma poważne skutki. Co powinienem dalej zrobić ? POMOCY

Lek. Tomasz Budlewski

Być może warto byłoby zastosować leki ze starszej grupy o podobnym działaniu jaki Ipp Ale taką decyzję może podjąć lekarz Gastrolog po bezpośrednim badaniu