Co stosować przy oparzeniach 1 i 2 stopnia?

Mam oparzenia chemiczne 1 i 2 stopnia, Czy stosowana maść Argosulfan jest odpowiednia ? Podpowiedzą mi państwo czy jest jakaś lepsza maść ?

Lek. Paweł Szadkowski

Może pan zastosować Argosulfan i panthetol (na łagodniejsze zmiany). Sugeruję również dbać dokładnie o higienę, a rany odkażać octeniseptem. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z chirurgiem ogólnym.