Co stosować u dziecka na poprawę układu immunologicznego?

Chciałabym się dowiedzieć co mogę kupić córci rok i 10 mc na poprawę układu immunologicznego już pół roku mamy problem w morfologi z krwinkami białymi neutrofilami są za niskie pozostałe parametry ok córka nie choruje nie ma żadnych dolegliwości jakiś suplement diety byłby najlepszy? Córka nie ma apetytu i zdarza jej się wymiotowac podczas jedzenia wtedy gdy w posiłku są większe kawałki proszę o pomoc

Niskie neutrofile świadczą o tym, że organizm córki nie może bronić się przed infekcją, stąd brak wyraźnych objawów choroby. Wymioty i brak apetytu mogą wskazywać na refluks żołądkowo-przełykowy, objawy refluksu mogą też towarzyszyć infekcji Helicobacter pylori i wywołanemu przez tę bakterię zapaleniu błony śluzowej żołądka/ dwunastnicy. Proszę zwrócić uwagę czy przybieranie na wadze córki jest w normie dla wieku i wzrostu oraz czy z ust córki nie wydobywa się nieprzyjemna woń. Przy zakażeniu H. pylori przybieranie na wadze może być spowolnione, a nieprzyjemna woń z ust to lotne metabolity związane z bytowaniem bakterii w przewodzie pokarmowym. Rewelacyjne ze względu na swoje przeciwbakteryjne właściwości są produkty pszczele, takie jak propolis (bez alkoholu) oraz mleczko pszczele, jednak u małych dzieci należy stosować je z ostrożnością i najlepiej poradzić się lekarza. Na pewno zanim podamy dziecku produkt pszczeli należy wykonać test skórny, czyli posmarować niewielki fragment skóry i obserwować reakcję. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna typu zaczerwienie, wysypka, produktu nie można dziecku podawać. Innym suplementem, który mogę polecić będzie probiotyk Dicoflor dla dzieci oraz tran dobrej jakości (Kirkman). Pozdrawiam i życzę zdrowia, Paulina