Co stosować u dziecka przy antybiotyku Summamed?

Witam. Mój synek 20 miesiecy jest chory na zapalenia oskrzeli.Od wczoraj na antybiotyku Sumamed Forte. Podczas snu bardzo się poci. Przebieram go 4, 5 razy w ciągu ok 3 godzin. O 20tej podałam mu Nurofen na zabicie gorączki 38, 1 . W tej chwili już nie goraczkuje, ale temperatura spadła mu do 35 st. Co robić w takiej sytuacji? Czy to niebezpieczne?

Nie temperatura u dziecka w tym wieku zwłaszcza podczas infekcji będzie się wahać. Nie jest to niebezpieczne. Proszę podawać jak najwięcej płynów nawadniać dziecko - podczas gorączki dzieci tracą dużo wody z organizmu przez gorączkę udowadniają się szybciej niż dorośli.