Częsty ból brzucha i piersi oraz wydzielina z pochwy a staranie o dziecko

Mam 31 lat, od jakiegoś czasu staram się o dziecko. Około 3 tygodni temu dostałam silnego bólu w dole brzucha. Od tego czasu często boli mnie brzuch, często piersi, jestem często zmęczona. Okres powinnam dostać 7 lutego, ale teraz pojawiła się dziwna wydzielina z pochwy, jest koloru brunatnego i jest tylko rano. Proszę poradźcie co to może być?

Witam!

W pierwszej kolejności proszę wykluczyć ciążę, przez zrobienie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki, gdyby się nie pojawiła. Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać też na zaburzenia hormonalne, np. hiperprolaktynemię, niewydolność ciałka żółtego (niedomogę lutealną). Radzę udać się do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomów hormonów we krwi (prolaktyna, progesteron). Najpierw jednak należy koniecznie wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!