Co to jest decidua?

Cześć,
właśnie niedawno poroniłam, byłam w 6 tygodniu ciąży i zaczęłam obficie krwawić, po wizycie w szpitalu zostałam na obserwacji i po trzech dniach straciło się echo płodu. Lekarze zadecydowali o łyżeczkowaniu, jeszcze nie bardzo jestem w stanie o tym pisać i mówić, jest to dla mnie w dalszym ciągu bardzo ciężki temat.
Lekarze uspokajali, że dowiem się czegoś więcej z wyniku histopatologicznego, ale na wyniku jest tylko łacińska nazwa „decidua”, a pod spodem obfite błoniaste, czy mogłabym otrzymać odpowiedź, co to oznacza, bardzo zależało mi wiedzieć, aby uniknąć kolejnego rozczarowania przy następnej ciąży.
Dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Decidua to łacińska nazwa doczesnej. Jest to część śluzówki macicy, która ulega rozpulchnieniu i poszerzeniu, co umożliwia placentację, a następnie odżywanie jaja płodowego, z czasem współtworzy łożysko. Raczej nie jest to patologia.
Swój wynik powinna Pani skonsultować z lekarzem, który prowadził ciążę.