Co to jest gronkowiec koagulazo ujemny Mrcns - jak go wyleczyć?

Mam 25 lat, jestem młodą mamą. Po 2 latach karmienia piersią odczułam w piersi silny ból, nie do wytrzymania. Pojechałam do szpitala. Po kliku dniach spędzonych w szpitalu, stwierdzono u mnie raka sutka, jednak po dalszych badaniach okazało się, że jest to guz zapalny abcessus, czyli ropień. Przepisano mi antybiotyk z grupy linkozamidów, miałam operację czyszczenie ropnia i wycieli mi wycinki z guza do badań. Okazało się, że jest to ziarnina zapalna i bakterii nie było, jednak gdy jeździłam na zmianę opatrunku, sączka nie chciało mi się goić. Lekarz powiedziała, że pierś wygląda dobrze, ale powoli się goi, więc zrobiono mi badanie na posiew bakterii i tam okazało się, że jest to gronkowiec koagulazo-ujemny MRCNS . Czytałam w Internecie, że jest to bakteria, którą można się zarazić po zabiegach chirurgicznych, i tak myślę, że tak jest, że zaraziłam się nią w szpitalu. Proszę o pomoc. Co mam dalej zrobić? Jestem załamana. Proszę o wyjaśnienie. Boję się, że mogę zarazić moje dziecko i z pracą w sklepie mogę się pożegnać. Proszę o szybką odpowiedź. DZIĘKUJĘ.
25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Współczuję problemów i dolegliwości związanych z ropniem. Szpitalne zakażenia MRSA, czyli gronkowcem, o którym Pani pisze, rozwijają się częściej u pacjentów po zabiegach chirurgicznych, leczonych wcześniej antybiotykami, przebywających w oddziałach intensywnej terapii, narażonych na kontakt z nosicielami MRSA (personelem lub pacjentami), hospitalizowanych dłużej niż 48 godzin, z założonym wenflonem lub innym sprzętem naruszającym ciągłość skóry.

Pragnąc Panią pocieszyć, zakażenia tym rodzajem gronkowca także daje się skutecznie leczyć. Leczenie powinno być wdrożone po uzyskaniu wyniku antybiogramu, czyli listy antybiotyków na jakie dany szczep jest wrażliwy (zwykle antybiogram robiony jest równolegle z posiewem).

Największe zagrożenie dla otoczenia stanowią osoby, które są nosicielami gronkowca - bakteria bytuje zazwyczaj w nosie, nie powodując u takich osób objawów chorobowych, natomiast umożliwiając zarażanie innych. U Pani sytuacja jest zupełnie inna - gronkowiec bytuje w ranie, i dzięki odpowiedniemu leczeniu może Pani zostać wyleczona, bez dalszych konsekwencji.

Oczywiście podczas leczenia należy zachować odpowiednią higienę - częste mycie rąk, odkażanie - najlepiej płynami antybakteryjnymi.

Pozdrawiam serdecznie