Metoda BSM a korzyści dla zdrowia

Witam serdecznie, chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat metody BSM. Wiem, że opinie co do jej skuteczności są bardzo różne, ale mimo to ciekawi mnie jakie w ogóle jest jej uzasadnienie. Generalnie interesuję się medycyną naturalną, uważam, że różne zioła faktycznie mogą pomagać na różne dolegliwości itp. Jakiś czas temu usłyszałam właśnie o metodzie BSM, ale do dzisiaj nie potrafię pojąć o co w niej chodzi. Czytałam trochę informacji w internecie i opinii o metodzie BSM i pojawiały się tam wiadomości, że chodzi o trzymanie dłoni na różnych miejscach na przykład na głowie. Ale jaki to ma sens? Czy jest szansa, że metoda BSM faktycznie działa i jedynie za pomocą dotyku można na przykład uleczyć jakieś miejsce czy choćby złagodzić ból? Dla mnie to jest niepojęte, ale zastanawiam się jaka jest opinia środowiska lekarskiego w tej sprawie. Z góry dziękuję za informację.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Metoda BSM to wg definicji samoleczenie bioemanacyjnym sprzężeniem ciała z mózgiem lub trzymanie rąk na głowie w celach ozdrowieńczych. Metoda nie jest uznana przez konwencjonalną medycynę.