Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co to jest percepcja społeczna?

Co to jest percepcja społeczna?Co to jest trening percepcji społecznej?
KOBIETA, 34 LAT 11 miesięcy temu

Rodzina dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzinie dzieci autystycznych.

Percepcja społeczna to proces postrzegania innych ludzi. Obserwując innych wnioskujemy o ich potrzebach, intencjach, cechach osobowości, tanie emocjonalnym. Trening percepcji społecznej, to podnoszenie umiejętności prawidłowego rozpoznawania komunikatów niewerbalnych, stanów emocjonalnych, postaw interpersonalnych, oraz rozpoznawania spójności zachowania. O komunikacji interpersonalnej: "Mosty zamiast murów". pod red. Johna Stewarda. Pozdrawiam serdecznie

umów wizytę 0

Percepcja społeczna, to sposób w jaki postrzegamy innych ludzi, poziom empatii oraz to czy potrafimy odczytać w jakim są nastroju, co chcą nam przekazać, jakie są ich potrzeby itp.
Trening percepcji społecznej to trening umiejętności społecznych, czyli poprawnej i efektywnej komunikacji, współodczuwania, "czytania" stanów emocjonalnych innych osób i przekazu pozawerbalnego.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety