Co to jest preejakulat i czy jest możliwość zapłodnienia podczas gry wstępnej?

Witam, mam 24 lata. Moje cykle są zwykle regularne i trwają średnio 30 dni, czasem zdarza się, że jest to 28 dni, a czasem 32 dni, potrafię to jednak określić z obserwacji dni płodnych. 14 dnia cyklu uprawiałam petting, czułam również, iż są to moje dni płodne. Sytuacja wyglądała następująco: razem z narzeczonym spędzaliśmy popołudnie, on przygotowywał posiłek,w trakcie gotowania zrobiliśmy sobie przerwę na pieszczoty. Na początku umieścił on swoje palce w pochwie, później poprosiłam go, aby na wszelki wypadek je umył, po powrocie z toalety, w której na pewno umył dłonie, założyłam mu prezerwatywę, do wytrysku doszło jakieś 15 min. później w prezerwatywie. Kontynuowaliśmy pieszczoty, tym razem znów włożył swoje palce do pochwy. Boję się jednak, że na początku zanim poprosiłam, aby umył ręce, mógł mieć np. preejakulat na ręku - chociaż wydaje się mi to mało prawdopodobne, ponieważ gotował, włączał piekarnik itd. Jednak obawiam się o tę chwilę podniecenia przed umyciem rąk, kiedy już wówczas pieścił mnie palcami w miejscu intymnym. Jesteśmy razem już 8 lat i nigdy nie widziałam u narzeczonego preejakulatu, bo zawsze na początku zakładamy prezerwatywę. Jak wygląda preejakuat i kiedy się wydziela? Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę, w opisanej przeze mnie sytuacji? Bardzo proszę o odpowiedź...

Witam! Mimo że do zbliżenia doszło w trakcie trwania dni płodnych, ryzyko ciąży jest znikome. Nie wiemy, czy dotykał palcami swojego penisa przed włożeniem ich do pochwy, a tym samym czy mogło dojść do przeniesienia preejakulatu do dróg rodnych. Tym niemniej w preejakulacie znajduje się znikoma ilość plemników zdolnych do zapłodnienia, co powoduje, że obawy o ciążę wydają się bezzasadne. Preejakulat jest lepką, przezroczystą substancją wydzieliną na samym początku zbliżenia, wraz z osiąganiem wzwodu. Ma rolę naturalnego lubrykanta umożliwiającego swobodną penetrację. Pozdrawiam