Co to jest strukturyzacja w psychoterapii?

Co to jest strukturyzacja jeśli chodzi o formę oddziaływania psychoterapeutycznego?

Witam,

Podejścia psychoterapeutyczne różnią się pomiędzy sobą, np. sposobem pracy, Psychoterapia poznawczo - behawioralna (krótkotrwała terapia), metoda leczenia depresji, zaburzeń osobowości i zaburzeń lękowych (napady lęku panicznego, zespół lęku uogólnionego (GAD), zespół stresu pourazowego, fobii prostej (np. lęk przed pająkami) i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych OCD). Skuteczność leczenia we wszystkich tych przypadkach jest bardzo wysoka (potwierdzona empirycznie), porównywalna do farmakoterapii, a efekty są trwałe. Charakteryzuje się określoną strukturą spotkań, szczegółowy plan spotkań, cel, ukierunkowana na "tu i teraz", polegająca na współpracy terapeuty z pacjentem według określonego protokołu.

Pozdrawiam serdecznie