Co to jest to badanie BAC, które lekarz wskazał mi zrobić?

Witam,

to opis mojego USG: "sutki o utkaniu zbitym gruczołowym. W sutku lewym na godzinie 3 przybrodawkowo w rzucie wyczuwalnego palpacyjnie zgrubienia widoczny jest drobny, owalny, hipoechogeniczny, dobrze odgraniczony obszar o wymiarach ok. 5 x 5 mm, mogący odpowiadać FA do różnicowania z gęstą drobną torbielą. Wskazane wykonanie BAC". Co to jest to badanie BAC, które lekarz wskazał mi zrobić?

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Badanie BAC to biopsja cienkoigłowa, którą wykonuje się, jeżeli nie można do końca określić charakteru guzka w badaniach obrazowych (USG lub mammografia). Polega na nakłuciu cienką igiełką guza, pobraniu odrobiny materiału z wnętrza i oceny pod mikroskopem.

Pozdrawiam serdecznie