Co to może być? Ból w nadbrzuszu!

Witam! Mam 17 lat, za miesiąc już 18. Mam pewien problem. Otóż od ponad roku cierpię na bóle w nadbrzuszu. Tak z 3 cm pod mostkiem występuje ten ból. Ustępuje on najczęściej po spożyciu posiłku. Ten ból trzyma mnie mniej więcej z tydzień i potem jest wszystko dobrze, ból przemija. Ok miesiąca do półtora miesiąca nic nie odczuwam i po tym okresie znów ból wraca. I znów z tydzień się z nim męczę. Jeżeli spożyję posiłek on ustępuje, ale jak uciskam miejsce gdzie mnie boli to przy ucisku ból odczuwam. Często też mnie łapie i trzyma parę minut ale wtedy próbuje się wyciągać zmieniać pozycje i jakoś ustępuje. Ale jak coś zjem to mam spokój do ok 3 h. Po tygodniu męczenia się wszystko przechodzi i znów ok 1,5 miesiąca mam spokój i po tym okresie ból w nadbrzuszu powraca. Z 3 razy byłem z tym bólem u swojego lekarza i za każdym mam skierowanie na pobranie krwi, moczu i kału. Za każdym razem wyniki wychodzą mi dobrze. Gdy potem idę z wynikami do lekarza, to zawsze jestem już po tym najgorszym okresie, ból przechodzi i nie odczuwam już nic a lekarz patrząc w wyniki badań mówi że nic nie widzi ze jest wszystko ok. I tak za ok miesiąca może trochę dłużej znów jestem skazany na te bóle. Proszę o pomoc!! Co to może być? Sam już nie wiem co mam robić. Nie chcę się męczyć kolejny rok ;( Pójdę do lekarza będę musiał iść na pobranie krwi, wyniki wyjdą dobrze ból przejdzie i znów będzie się sytuacja powtarzać. Bardzo proszę o pomoc ;)
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Częstość występowania Pana dolegliwości jest dosyć niespecyficzna. Lokalizacja bólu wskazuje na problem przełyku , żołądka lub dwunastnicy.
W różnicowaniu przyczyn należy rozważyć m.in. chorobę refluksową przełyku, przepuklinę roztworu przełykowego lub zapalenie błony śluzowej żołądka.
Wskazane może być wykonanie badania gastroskopowego, pozwoli to zobrazować światło górnej części przewodu pokarmowego.
Proponuję skonsultować problem z gastroenterologiem.