Co to może być i jak to leczyć?

Na piersiach, w okolicach pach i na podbrzuszu mam suche plamy, które po przetarciu łuszczą się. Mam to już jakisś czas, używam kremu półtłustego, znika, ale niestety niedługo ponownie się pojawia.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie pisze Pani, czy zmianom towarzyszą inne objawy - świąd, stany podgorączkowe czy gorączka, osłabienie. Ani w jakich okolicznościach doszło do powstania zmian. Bez badania trudno określić przyczynę Pani dolegliwości. Mogą to być zmiany związane z reakcją uczuleniową, infekcją, towarzyszące innej chorobie ogólnej. Może warto zastanowić się, kiedy pojawiają się ponownie zmiany - może po jakimś pokarmie, po kontakcie z jakimś zwierzęciem, po zmianie proszku do prania? Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego lub dermatologa.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl