Co to może być, jak mam guzka w okolicy odbytu?

Wyczułem guzek w okolicy odbytu w stronę jąder, niewielki, nie krwawi ani nie wydala się z niego ropa, nie wydaje mi się również aby był przekrwiony, był wyczuwalny już od jakiegoś czasu ale dopiero wczoraj zaczął być bolesny przy dotykaniu (mając na myśli bolesny mam na myśli piekący ból). Jak narazie stosuje żywokost na tę zmianę bo nic innego mi nie przyszło do głowy. Chciałbym wiedzieć co to może być

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej okaże się to niewielkim żylakiem odbytu, ale wymaga to oceny przez lekarza (np. pierwszego kontaktu lub chirurga), również przy badaniu per rectum.