Co to może być za choroba?

Od kilku lat mam bardzo silne bóle głowy, towarzyszy im uczucie gorąca, które po krótkim czasie zamienia się  w uczucie zimna (bardzo rzadko łączy się  z tym gorączka). Od roku doszły do tego pojawiające się  co jakiś czas trudności z oddychaniem i utrata ostrości wzroku. Neurolog powiadomił mnie że nic mi nie jest i wynika to tylko i wyłącznie ze stresu (przyznam, że niekoniecznie się  z nim zgadzam gdyż była to osoba mało kompetentna i niezbyt uprzejma). Jeszcze bardziej zaniepokoił mnie fakt, że od kilku miesięcy mam problemy za zasypianiem, a w ostatnie trzy miesiące straciłam 5 kilo na wadze, przy czym nie stosuję żadnej diety(owszem jem mniej słodyczy, ale resztę pokarmów spożywam w podobnej ilości jak wcześniej). Jeśli ma to jakieś znaczenie dodam, że naturalnie mam strasznie zimne stopy i dłonie, które na mrozie(nawet okryte ciepłymi rękawiczkami) szybko zupełnie marzną i drętwieją. Zastanawia mnie co mi może dolegać i czy jest możliwość że wszystkie objawy to wyłącznie wina stresu. Proszę o szybką pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani objawy mogą być wynikiem silnego stresu. Jednak, by mieć pewność, najpierw należy wyeliminować możliwość zaburzeń somatycznych. Nie ufa Pani neurologowi, u którego była na konsultacji, dlatego warto skorzystać z konsultacji osoby, która będzie według Pani bardziej kompetentna. Jeśli kompetentny specjalista wykluczy możliwość zaburzeń somatycznych i potwierdzi przypuszczenia, co do psychicznych przyczyn problemu, wtedy należy skorzystać z pomocy psychologa i psychiatry. Pomoc tych specjalistów może pozwolić Pani poradzić sobie z psychicznymi trudnościami i zmniejszyć dolegliwości. Wbrew pozorom psychika ludzka może wywoływać bardzo trudne i poważne zaburzenia, które nie mają podłoża somatycznego. Dlatego nie należy z od razu odrzucać hipotezy na temat psychicznego źródła Pani problemów, natomiast warto jest się upewnić, co Pani dolega i podjąć się dostosowanego do Pani indywidualnych potrzeb leczenia.

Pozdrawiam