Co to oznacza? Czy to może być ciąża?

Od jakiegoś już czasu ciągle leci mi jakaś wydzielina. Okres dostałam w każdym miesiącu, ale zawsze inny termin, raz 2 tyg. później, raz tydzień. Mój brzuch zrobił się większy i typowo okrągły.

Robiłam testy, ale wyszły negatywnie. Czy jest możliwość żebym była w ciąży?
Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Cykl miesięczny tylko z nazwy trwa dokładnie miesiąc. Zazwyczaj ok. 28 dni z pewną dopuszczalną nieregularnością. Tak więc nigdy nie zaistnieje sytuacja, że krwawienie będzie następować tego samego dnia każdego miesiąca. Jeśli nieregularność jest duża, tzn. dwie miesiączki po 3 miesiącach przerwy, krwawienia są nadmiernie obfite lub skąpe, należy to skonsultować z lekarzem ginekologiem. Skoro miesiączkuje Pani normalnie i test negatywny wyszedł negatywnie, nie jest Pani w ciąży. Objaw zaokrąglenia brzucha może być związany ze wzdęciami w czasie tuż przed miesiączką lub przybraniem na wadze. W związku z ciągłymi upławami i niepokojącymi dolegliwościami, proponuję zgłosić się do ginekologa w celu zbadania, wykonania badania cytologicznego i oceny ultrasonograficznej narządu rodnego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.