Co to plamki i skąd sie wzięły?

Dzień dobry!

Zanim przejdę do konkretów, chciałabym powiedzieć kilka słów na swój temat: otóż mam 19 lat, wywodzę się z rodziny, w której raz wystąpił rak kości (u mojego Dziadka), nie rozpoczęłam jeszcze współżycia seksualnego, chociaż regularnie się masturbuję. A teraz sprawa najistotniejsza.

Otóż kilka miesięcy temu zauważyłam na swojej prawej piersi kilka małych plamek - większość z nich szybko zniknęła, ale jedna pozostała do dzisiaj. W ostatnim czasie, czyli jakieś dwa tygodnie temu, z ową plamką zaczęło się dziać coś dziwnego. Powiększyła się, zaczęła się łuszczyć, a nawet zmieniać wygląd: raz jest zupełnie płaska, innym razem przypomina jakieś zgrubienie, poza tym otoczyła ją czerwona obwódka z maleńkimi strupkami (ta czerwona obwódka wokół plamki kojarzy mi się z zaognioną raną). Jakby tego było mało, prawa pierś codziennie mnie boli - wprawdzie ból jest słaby, ale dokucza mi już od dwóch tygodni i niekiedy promieniuje aż do barku i ramienia. Oprócz tego, moja prawa pierś często mnie swędzi (szczególnie po kąpieli), a sama plamka w ciągu ostatnich 2-3 dni zaczęła mnie lekko piec. Bardzo proszę o wyjaśnienie, co to wszystko może oznaczać.

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź!

Witam serdecznie.

Dolegliwości, jakie Pani opisuje wskazują na problem skórny, dlatego uważam, że powinna Pani zgłosić się do lekarza dermatologa. Niestety diagnozy przez internet postawić się nie da, zwłaszcza, jeżeli chodzi o problemy, w których istotne jest obejrzenie zmian oraz zbadanie pacjenta.

Jeżeli chodzi o ból piersi, to może wynikać z problemu skórnego, lub z innych przyczyn. Warto byłoby zatem odwiedzić lekarza ginekologa, który sprawdzi, czy z piersiami jest wszystko w porządku.

Pozdrawiam serdecznie