Co to są guzki dysplastyczne, a czym są torbiele?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czym są guzki dysplastyczne, a czym są torbiele z gęstą treścią. Takie zmiany wykryto u mnie podczas USG w prawej piersi - w wyniku USG zapisane: guzki dysplastyczne?/torbiel z gęstą treścią? - jedna zmiana wielkości 5 x 6 mm, druga wielkości 5 mm. Dostałam skierowanie na biopsję. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć nawet definicji - czym są takie zmiany? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie

Guzki dysplatyczne piersi to zmiany zwyrodnieniowe, jakie mogą tworzyć się w piersiach wraz z wiekiem. Torbiel z gęstą treścią to określenie ultrasonograficzne. Oznacza zmianę, która może być torbielą wypełnioną płynem zawierającą treść komórkową. Taka torbiel wymaga weryfikacji, gdyż nie można wykluczyć procesu złośliwego. Decyzja o biopsji jest w pełni uzasadniona.

Pozdrawiam serdecznie