Co to są te skurcze w krtani?

Ja mam ten sam problem już prawie dwa lata. Boję się kłaść spać, różne myśli przychodzą mi do głowy, nieraz mam takie pieczenia w krtani a potem zaczyna dusić tak jakby krtań mi się zacisnęła. Nie mogę sobie pomóc i ciągle wzywam pogotowie. Powiedzieli mi, że jakby się spóźnili to by mnie udusiło.

Proszę o poradę, co mam robić, bo nikt mi nic nie mówi na ten temat jak mam się leczyć i jakie leki mam brać. Boję się, że umrę a jestem młodą babcią i mam dla kogo żyć...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie
Proszę jak najszybciej udać się do lekarza laryngologa! Uczucie ucisku na krtań, pieczenia, bólu, problemów z oddychaniem może być objawem procesu rozrostowego krtani. Jest to stan zagrożenia życia – więc jakakolwiek zwłoka jest niewskazana. Nie należy czekać na pogorszenie się stanu zdrowia, jak sama Pani pisze „... że jakby pogotowie się spóźniło to by się Pani udusiła...”. Niezbędne są badania obrazowe i badanie lekarskie aby wykluczyć chorobę organiczną. Jeżeli te badania nie przyniosą odpowiedzi – proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatry. Najpierw jednak zdecydowanie powinna się udać Pani do lekarza laryngologa.