Co to są zaniki kory mózgowej?

co to są:zaniki kory mózgowej? ,czy jest możliwość wyleczenia ? Za odpowiedz bardzo dziękuję .

Witam
Zanik kory mózgowej wiąże się ze spadkiem sprawności umysłowej. Najczęściej są to problemy z widzeniem i percepcją wzrokową,
np. kłopoty z rozróżnianiem przedmiotów ruchomych i nieruchomych, problem z oceną odległości. Mogą pojawić się również zaburzenia
pamięci i myślenia, problemy z mową, zaburzenia świadomości,
osłabienie zdolności rozumienia,problemy z orientacją przestrzenną, rozchwianie emocjonalne.
Wskazany aktywny tryb życia, dbanie o serce, wysypianie się i „trenowanie” mózgu poprzez zaangażowanie społeczne i intelektualne. Leki zgodnie z zaleceniami lekarza.
Pozdrawiam serdecznie