Co to za biała wydzielina z pochwy?

Mam 14 lat, mam okres od roku, a tę białą wydzielinę mam od (chyba) dwóch lat, a teraz gdy czytam te posty przeraziłam się, że to jakaś infekcja. Wydzielinę mam codziennie, a dbam o higienę. Nie wąchałam tej wydzieliny tak dokładnie, ale jak na mnie to ja jej tak za bardzo nie czuję, ale martwię się tym, że w okolicach pochwy mam takie małe białe kropki. Nic mnie nie swędzi, a przy okazji, jeśli ta wydzielina jest na czarnych majtkach, to jest biała, a jak na białych, to jest żółta. Mam ją codziennie prócz dni okresu. Nic mnie nie swędzi;(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli nie masz żadnych dodatkowych objawów- pieczenia, świądu, przykrego zapachu wydzieliny, to nie powinnaś się przejmować. Najpewniej jest to fizjologiczny śluz szyjkowy. Szczególnie w drugiej fazie cyklu (po owulacji, przed miesiączką) oraz tuż po miesiączce często jest on białawy.
Pozdrawiam serdecznie!