Co to za choroba i jak ją leczyć?

Jestem Kasia 33 lata i jestem matką dwójki dzieci 16 i 5 lat, obecnie jestem z chłopakiem (Adam 40lat) od 1,5roku,mam założoną spirale. Często uprawiamy sex, ale mamy problem, mianowicie Adam nie ma wytrysku. W ciągu całego okresu naszego związku tylko jeden raz był pełny stosunek. Penis jest twardy ok 20 minut a póżniej mięknie. Po kilku minutach znów twardnieje ale sytuacja powtarza się i tak możemy bez końca. Zmiana pozycji, wystroju wnetrza mieszkania, ubioru lub jego brak nie pomaga w naszym problemie. Proponowałam wspólną lub osobną wizytę u seksuologa ale Adam nie zgadza sie(jest osobą spokojną, malomowną, zamknietą w sobie. Od 8 miesięcy nie pije alkoholu (jest po miesięcznej terapi alkholowej), dużo pali papierosów, nie zażywa lekarstw. W poprzednim związku nie miał takiego problemu. Jego penis jest średni ok 18 cm, ale ja niestety jestem szeroka i wiem że to też jest problem. Opisujac to wszystko zastanawiam sie czy to nie moja wina , że mój chłopak nie ma wytrysku. Proszę o pomoc. Dziękuje, KASIA.

1) Jeśli tak to problem ma podłoże psychologiczne i warto zacząć od szczerej rozmowy a później pójść do psychologa/seksuologa

2) Jeśli i w takich warunkach do wytrysku nie dochodzi a wzwód nie może się utrzymać powyżej 20 min należy koniecznie udać się do specjalisty urologa w celu wykluczenia poważnej choroby np. naczyń (wywołanej przez palenie tytoniu)