Co to za czerwone plamki na brzuchu i plecach?

Na brzuchu i plecach mam czerwoną wysypkę. Krosty są wypełnione jakby czymś białym. Nie swędzi to. Miesiąc temu byłam u dermatologa, bo miałam podobną sytuację tylko skóra strasznie się łuszczyła do tego. Lekarz stwierdził łupież worowy i kazał myć sie co jakiś czas w sodzie, co bardzo szczypało. Po miesiącu miało przejść a jest jak jest. W dodatku na nogach i ramionach mam takie pojedyncze plamy suchej skóry. Co to wszystko może być?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej ponownie dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam