Co to za dziwny śluz na prezerwatywie?

  Ostatnio kochałam się ze swoim partnerem, naszym zabezpieczeniem była prezerwatywa. W czasie stosunku ja siedziałam na nim, po wszystkim partner wyciągnął swojego członka, po czym zauważyłam, że na prezerwatywie znajduję się biała wydzielina, która na dodatek spłynęła po przechyleniu członka. Wyglądała jak sperma, tylko mam wątpliwości, ponieważ po ściągnięciu mój chłopak nadmuchał prezerwatywę i powietrze wraz z zawartością zbiorniczka się utrzymywało, nie było żadnych pęknięć. Czy jest możliwe że to była sperma, czy może mój śluz? Proszę pilnie o odpowiedź, ponieważ objawiam się, że będę musiała zażyć tabletkę, jeżeli to nie śluz. Pozdrawiam serdecznie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Trudno za pośrednictwem forum odpowiedzieć na Twoje pytanie. Jeżeli prezerwatywa była założona poprawnie i nie doszło do jej pęknięcia w trakcie stosunku to ryzyko, że sperma mogła się wydostać do Twojej pochwy jest niewielkie. Może to być śluz, jeżeli byłaś w trakcie dni płodnych tego śluzu jest zawsze więcej. Warto udać się osobiście do lekarza ginekologa i rozważyć z lekarzem antykoncepcję postkoitalną.
Pozdrawiam serdecznie!