Co to za krwawienie?

Mam 17 lat, jestem dziewczyna. Biorę tabletki antykoncepcyjne od kilku tygodni. Jakieś 2 miesiące miałam nimi już 3 miesięczną kuracje (żeby wysuszyć cystę). W jej czasie najpierw miałam okres 2 tyg, a potem normalnie. Współżyje ze swoim chłopakiem. Wtedy też już współżyłam. W czasie obecnej kuracji miałam okres 2 tyg, od czasu skończenia tego okresu minęło 3 tygodnie, i wystąpiło mi jakieś krwawienie. Nie wiem co to jest, trwa ono ponad tydzień już, codziennie plamka krwi. Nie jest obfite, to mało, brązowo-czerwonej krwi. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Czy mam to traktować jako mały okres czy jest to co innego ? Czy to przez współżycie? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to niż niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi (albo plamienia bardzo Panią niepokoją), należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów. Jeśli  plamienia są ściśle związane ze stosunkami płciowymi, to należy zgłosić się do lekarza - to może być objaw nadżerki.
Pozdrawiam!