Co to za narośl na ustach?

Witam, kilka tygodni temu zauważyłam na dolnej wardze ust kremową, twardą narośl. Myślałam, że to kawałek skóry i zaczęłam to wygryzać, niestety zaczęło się powiększać i twardnieć, wygląda to podobnie do brodawki, ale nie jestem pewna. Co mogę z tym zrobić? Bardzo proszę o poradę. Dziękuję!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety sam opis jest niewystarczający aby określić przyczynę opisanej zmiany.
Może mieć ona charakter brodawki, jednakże może mieć także podłoże zapalne lub infekcyjne.

Należy unikać wszelkich podrażnień mechanicznych i chemicznych opisanej zmiany.
Aby ustalić przyczynę wskazane jest badanie dermatologiczne i ewentualnie badanie dodatkowe.
Dopiero wówczas będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Jeśli zmiana nie ustąpi w ciągu tygodnia to konieczna może być konsultacja z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl