Co to znaczy: dość obfite błoniasto-gąbczaste?

Będąc w ciąży w 12 tyg dostałam krwawienia pojechałam do szpitala. Na drugi dzień zrobili mi badanie usg i stwierdzono brak FHR płodu. Zrobiono mi zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy i badanie histopatologiczne, na wyniku którego pisze "dość obfite błoniasto-gąbczaste". Ciąża przebiegała normalnie bez bóli i złego samopoczucia na wcześniejszych badaniach usg lekarz zapewniał, że z ciążą jest wszystko w porządku, serduszko płodu pracowało właściwie.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Przykro mi z powodu Państwa straty. Nie napisała Pani, czego dokładnie dotyczy opis "dość obfite błoniasto-gąbczaste". Badanie histopatologiczne zwykle jednak nie pozwala na zdiagnozowanie przyczyn poronienia, które nierzadko leżą w zaburzeniach genetycznych lub hormonalnych - niemożliwych do stwierdzenia ani w USG, ani pod mikroskopem.

Pozdrawiam serdecznie!