Co to znaczy endometrium hyperechogeniczne?

Co to znaczy endometrium hyperechogeniczne, z linijnym echem środkowym? Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Echogeniczność jest słowem używanym w badaniu usg, służącym do opisu widocznych struktur względem pozostałych. Hyperechogeniczne oznacza, że dana struktura jest bardziej widoczna, ponieważ bardziej odbija fale ultradźwiękowe od otaczających struktur. Takie badanie można interpretować dopiero w kontekście sytuacji klinicznej pacjenta, dlatego najlepiej będzie jeśli Pani uda się z tym do swojego lekarza prowadzącego.