Co to znaczy i jak się to leczy?

Witam,  jestem dziewczyną, mam lat 14. Miałam badanie radiologiczne i z badania wynikło, że mam prawie całkowite zacienienie prawej zatoki szczękowej. Co to znaczy? Jak  i jak długo się to leczy?
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Nie można stawiać rozpoznania choroby na podstawie samego badania radiologicznego. Konieczne jest uzupełnienie o dane kliniczne - wywiad i badanie lekarskie oraz ew. badania dodatkowe. Zacienienie zatok w badaniu rtg najczęściej występuje w przypadku ich stanu zapalnego. Długość leczenia zależy gł. od tego czy jest to zapalenie ostre czy przewlekłe.

Przede wszystkim jednak w Twoim przypadku konieczna jest wizyta u lekarza, który postawi rozpoznanie mając możliwość zebrania wspomnianych danych klinicznych.

Pozdrawiam.