Co to znaczy, że mam zaburzenia osobowości?

Mam 31 lat i leczę się na nerwicę depresyjno-lękową, a ponadto psychiatra twierdzi, że mam zaburzenia osobowości, że to leczy się tylko terapią, nie farmakologicznie. A ja nie potrafię znaleźć psychologa, którego obdarzyłabym autorytetem. Chcę wiedzieć co mi jest, czym się objawiają te zaburzenia osobowości, bo za wiele tego już. Ponadto żyję ze schizofrenikiem, który mnie utrzymuje - aktualnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym (6 nawrot psychozy), on ma 35 lat ja 31 i już nie mam siły na nic. Chcę umrzeć, tylko bezboleśnie.

31 LAT ponad rok temu

Witam.

Domyślam się, że czujesz się przytłoczony swoimi problemami, które potęguje choroba partnera. Proszę nie ustawać w poszukiwaniu właściwego psychoterapeuty, który okaże się dla Ciebie osobą godną zaufania. Często zdarza się tak, iż kilkakrotnie zmieniamy terapeutę zanim znajdziemy tego, który odpowiada nam swoim sposobem pracy, ale również sposobem bycia, którego będziemy przede wszystkim cenić i szanować za profesjonalizm  i podejście do pacjenta.
Zaburzenia osobowości określane są jako trwały wzorzec wewnętrznych zachowań człowieka, który odbiega od oczekiwań danej kultury czy społeczeństwa. Namawiam Cie do skorzystania ze wsparcia specjalisty, gdyż choroba partnera stanowi dla Ciebie dodatkowe, znaczne obciążenie psychiczne.

Powodzenia i pozdrawiam