Co to znaczy, że ognisko jest w fazie ostrej?

Dzień dobry. chciałam zapytać o interpretację wyniku RM głowy.Cyt.: w istocie ciemieniopwej lewego płata ciemieniowego uwidoczniono ognisko hiperintensywne w obrazach T2-zależnych oraz dark fluid o wym. ok.12X6mm. Obraz w I kolejności odpowiada nowemu ognisku demienilizacyjnemu w fazie ostrej. Co to znaczy, że ognisko jest w fazie ostrej? I co to znaczy, że jest "hiperintensywne"? Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna

Witam!
Pojawiło się nowe ognisko, jego charakter przemawia za zmianą czynną, czyli aktywną. Proszę omówić to ze swoim lekarzem leczącym.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.