Co wpływa na kolor tęczówek?

Moje oczy mają kolor granic niebiesko szary, ale środek ich jest dziwne, ale żółto zielone i czasem potrafia być praktycznie żółte jak u kota, a niekiedy są bardziej zielone, o co chodzi? Czy coś może wpływać na to ?

Tak. oczy zmieniają kolor pod wpływem leków,chorób,jedzenia, oświetlenia itd. Kolor tęczówki uzależniony jest od ilości barwnika w listku barwnikowym tęczówki który leży pod tym co widzimy w lustrze oglądając własne oczy.blisko zwieracza żrenicy jest warstwa 2 mięśni -zwieracz i rozwieracz co Pani widzi jako bardziej żółte. O tęczówce można bardzo długo mówić. Odsyłam do iridologii,której historia sięga starożytnych Chin. Pozdrawiam.