Co wprowadzać do diety 6-miesięcznego dziecka?

Witam chciałabym się spytac co bym mogła wprowadzić do diety 6 miesięcznego dziecka ogólnie podaje mu deserki Kleik ryzowy oraz zupke na mięsie z dyni,kalafiora i koperku. Brokulanie trawi boli go bbrzuszek. I do tego ziemniak oraz płatki ryzowe. Co bym mogła mu podawać jeszcze bardziej chodzi o zupki jakie mogę robić. Z gory dziękuje za odpowiedz

Witam. Z warzyw można już podawać: (oprócz dyni, kalafiora i brokułów): cukinię, brukselkę, fasolkę szparagową, groszek zielony, kabaczek, kapustę, kukurydzę, czerwoną soczewicę, ziemniaki, pietruszkę, marchewkę, selera. Jednak proszę pamiętać, aby wprowadzanie nowych pokarmów rozpoczynać od niewielkiej ilości, a pomiędzy wprowadzaniem kolejnych produktów należy zachować kilka dni odstępu, aby w razie np. alergii lub innych dolegliwości móc rozpoznać jaki produkt ją wywołał. Dietę należy rozszerzać stopniowo, wprowadzając pojedyncze składniki. Jeśli po brokułach lub innych warzywach występują wzdęcia i ból brzucha, lepiej na razie je odstawić i spróbować podać za jakiś czas. Na wzdęcia pomocna jest herbatka z kopru włoskiego.
Oto schemat żywienia od 7. miesiąca życia:
- Dziecko powinno otrzymywać 3 posiłki mleczne + 2 posiłki uzupełniające (wielkość porcji 170-180 ml) w tym 1 x dziennie zupka jarzynowa z mięskiem (lub rybą 1-2 razy w tygodniu) i 150 ml soku przecierowego (bez dodatku cukru) lub owoców.
- Do diety dziecka można wprowadzić żółtko jaja kurzego (3-4 razy w tygodniu) np. jako dodatek do zupki.
- Można podawać kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe.
- W 7. miesiącu w diecie dziecka mogą pojawić się niewielkie ilości pieczywa, jogurtu naturalnego, kefiru lub twarożku (wysokiej jakości, tylko naturalne składniki, bez dodatku cukru, bez konserwantów i mleka w proszku).
- Zupkę można zagęszczać kaszą manną, kaszą jaglaną, kukurydzianą lub kleikiem ryżowym.
- Należy unikać podawania soli i cukru podczas przygotowywania posiłków.
- Do dań obiadowych należy dodawać łyżeczkę dobrej jakości oleju roślinnego (np. oliwa z oliwek, olej rzepakowy) lub prawdziwego masła, po przyrządzeniu.
- Między posiłkami dziecko powinno pić wodę mineralną niskozmineralizowaną (zawartość soli mineralnych ogółem < 500mg/1 litr wody) lub herbatki ziołowe dla dzieci. Soki należy podawać tylko jako porcja owoców.

Pozdrawiam serdecznie.