Co wynika z moich badań?

Odebrałam wyniki badań TK i HRTC klatki piersiowej, bardzo proszę o interpretację. Rozsiane w obu płucach bardzo drobne, mikroguzki bez zwapnień. Węzły chłonne bez zmian. Pozostały opis prawidłowy. Czy to może być nowotwór? Od ponad pół roku mam podwyższone CRP między 19 a 28 (kontrola co dwa tygodnie), OB 48, leukocyty 12. Brałam kilka antybiotyków, ale wyniki i samopoczucie bez zmian. Bardzo szybko się męczę i dosłownie na nic nie mam sił, mam bardzo silne bóle głowy i mięśni. USG jamy brzusznej bez zmian. Nie mam już sił dłużej tak się zmagać z bólem i osłabieniem, a lekarka rodzinna zapisuje mi kolejny antybiotyk.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Mikroguzkami nazywamy guzki płuc mniejsze od 5mm. Bardzo rzadko mają charakter złośliwy. Zwykle są objawem sarkoidy lub pylicy płuc.

Są to choroby płuc trudne do rozpoznania bez możliwości uszczegółowienia wywiadu (przede wszystkim, czy jest Pani narażona na wdychanie pyłów) oraz przeprowadzenia pełnego badania lekarskiego.

Załączone wyniki badań oraz przedstawiony obraz chorobowy podparty uzyskanymi zmianami w TK z wysokim prawdopodobieństwem pozwala przypuszczać, że Pani chorobą podstawową jest sarkoidoza płuc.

Uzyskany wynik tomografii powinna Pani przedłożyć swojemu lekarzowi rodzinnemu, który zaleci dalsze postępowanie lecznicze.

Pozdrawiam