Co wynika z tego opisu tomografii u córki?

Moja 16 letnia córka znalazła się w szpitalu z powodu zasłabnięć, omdleń z chwilową utratą przytomności. Została karetką przewieziona do szpitala. Ze względu na wrodzoną wadę serca (była operowana w wieku 7 miesięcy), Pani doktor w pierwszej kolejności robiła badania dotyczące serca. Echo serca oraz badanie Holterem nie wykazało żadnych problemów. Później zostało wykonane badanie tomografem komputerowym. I tutaj opis badania jest następujący: "W okolicy rogu czołowego lewej komory bocznej widoczne hyperdensyjne ognisko śr ok 2-3 mm - zmiana może odpowiadać naczyniakowi żylnemu - wskazana dalsza diagnostyka MR. W strukturach głębokich prawej półkuli mózgu drobne hyperdensyjne ognisko śr ok 3 mm - najprawdopodobniej zwapnienia w jądrach podstawy mózgu. Poza tym tkanka nerwowa mózgu i móżdżku o prawidłowej strukturze, bez zmian ogniskowych w badaniu CT. Układ komorowy prawidłowej szerokości, symetryczny, nieprzemieszczony. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana. Kości czaszki o zachowanej ciągłości. Zgrubienia błony śluzowej zatok szczękowych. Aplazja lewej zatoki czołowej, oraz hipoplazja prawej zatoki czołowej." Proszę o wyjaśnienie, co z tego opisu wynika, bardziej zrozumialej. Lekarz zalecił, że konieczne i bardziej dokładne byłoby zrobienie badania rezonansem, ale obawia się, czy to badanie nie zaszkodziłoby córce, ponieważ ma w klatce piersiowej kilka metalowych klipsów łączących kości, po przebytej operacji serca.

Potrzebne więcej informacji na temat Pacjenta : wieku , niepokojących objawów, wywiadu, stanu aktualnego. To fragment opisu TK GŁOWY , bez istotnych patologii; " Echo serca oraz badanie Holterem nie wykazało żadnych problemów. Później zostało wykonane badanie tomografem komputerowym. I tutaj opis badania jest następujący: "W okolicy rogu czołowego lewej komory bocznej widoczne hyperdensyjne ognisko śr ok 2-3 mm - zmiana może odpowiadać naczyniakowi żylnemu - wskazana dalsza diagnostyka MR. W strukturach głębokich prawej półkuli mózgu drobne hyperdensyjne ognisko śr ok 3 mm - najprawdopodobniej zwapnienia w jądrach podstawy mózgu. Poza tym tkanka nerwowa mózgu i móżdżku o prawidłowej strukturze, bez zmian ogniskowych w badaniu CT. Układ komorowy prawidłowej szerokości, symetryczny, nieprzemieszczony. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana. Kości czaszki o zachowanej ciągłości. Zgrubienia błony śluzowej zatok szczękowych. Aplazja lewej zatoki czołowej, oraz hipoplazja prawej zatoki czołowej."
TK GŁOWY do interpretacji klinicznej, po zbadaniu Pacjenta. Ważny pełny wywiad, badanie neurologiczne; analiza dokumentacji lekarskiej i wyników badań Najważniejszy stan Pacjenta Pacjenta Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację neurologiczną.