Co z działaniem tabletek przy dłuższej przerwie?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne. Tydzień temu skończyłam opakowanie, zrobiłam 7-dniową przerwę, jutro powinnam zacząć kolejne opakowanie. Niestety wyjechałam na święta i zapomniałam go zabrać. Mam pytanie odnośnie tego, czy lepiej odstawić tabletki na miesiąc, czy zacząć brać za tydzień, bo wtedy będę już je miała (dwutygodniowa przerwa) i przez jaki czas wtedy stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W tej sytuacji najlepiej poczekać do miesiączki i przyjąć pierwsza tabletkę w pierwszy dzień krwawienia. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek będzie zachowane od początku ich przyjmowania. Natomiast proszę pamiętać, że do tego czasu konieczna jest inna forma zabezpieczenia np. prezerwatywa.

Pozdrawiam