Co z moim kręgosłupem?

Witam. Mam 21 lat i jestem kobietą. Ostatnio miałam poważne problemy ze zdrowiem i po kilku wizytach u lekarza neurolog stwierdził poważne problemy z kręgosłupem. Wynik rtg kręgosłupa szyjnego: zniesienie lordozy z odcinkowa kifozą C4-C5-C6 z nieznacznym zwężeniem przestrzeni międzytrzonowych na tych poziomach. Lekarz zalecił ćwiczenia w domu i chodzenie na basen, no i zwolnić się z pracy, bo pracę mam ciężką fizyczną. Lecz nie zalecił żadnej rehabilitacji ani dalszego leczenia, a bóle pleców oraz klatki piersiowej są coraz większe pomimo tych ćwiczeń. Proszę o pomoc, co mam dalej robić i gdzie się udać. Dodatkowo w nocy spać nie mogę, bo drętwieją mi nogi, ręce, plecy, a niekiedy i twarz bardzo boli mnie głowa.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wykazane zaburzenia odcinka szyjnego kręgosłupa raczej nie mogą mieć związku z prezentowanymi zaburzeniami (drętwienia nóg, pleców, zaburzenia snu). Można się spodziewać jedynie dolegliwości bólowych bądź wynikającego upośledzenia ruchomości w obrębie barku i stawu łokciowego i to zapewne w stopniu przez Panią praktycznie nieodczuwalnym...

Natomiast uogólnione dolegliwości bólowe oraz zaburzenia snu - zwłaszcza bezsenność, wczesne budzenie się, brak chęci do życia, mogłyby wskazywać na epizod depresyjny i w tym kierunku szukałabym dodatkowo pomocy.