Co z poziomem wody w organizmie?

Analiza skladu ciala waga Tanita od jakiegos czasu szukam przyczyny , Robilam wszytskie badania hormonalne tsh cala tarczyce ginekologiczne ob mrfologie glukozy cholesterory insuliny usg .. puchne i mam zatrzymanie wody w organizmie, pije codziennie 2,3 l wody dziennie cwicze na silowni i nie jem tlusych rzeczy a w szczegolnosci dzien po dniu jak cwicze.. I oto moje wyniki analizy ? Dlaczego jest az taki wzrost? 22.12.2017 standard kobieta 23 , 175 cm waga 82,1 kg bmi 26,8 bmr 6594 kj 1576 kcal fat 39.8 % fat mass 32,6 kg ffm 49.5kg tbw 36,2 kg procenty tluszczu w czesciach ciala prawa noga fat 36,1% fat mass 5,2 kg ffm 9,3 kg lewa noga fat 36% fat mass 5,1 kg ffm 9,1kg lewa reka 40,9% fat mass 1,6 kg ffm 2,3 kg prawa reka 42,5 % fat mass 1,8 kg ffm 2,4 kg trunk czyli tuluw kark plecy fat 41% fat mass 18,9 kg ffm 26,4 kg analiza 23.12.2017 81.3 kg wzrost 175 cm 23 l kobieta bmr 6393 kj, 1528 kcal tbw 34,8 kg prawa noga fat 38,1% fat mass 5,4 kg ffm 8,8 kg lewa noga 38,9 % fat mass 5,4 % ffm 8,5 kg lewa reka 39,9% fat mass 1,7 kg ffm 2,5 kg trunk czyli plecy kregoslup kark fat 44% !!!!! fat mass 19,9 kg ffm 25,4 kg skad wzrost az o tyle procent tlusczu ? zwlaszca na karku tulowiu? To jakas choroba powinnam sie udac do jakiegos specjalisty ? w moim jadlospiesie wczoraj nie bylo zadnej tlustej rzeczy,, robilam tez bdania na kortyzol adrenaline itd wszytsko w normie Gdzie sie udac ? co z poziomem wody w oragnizmie? dlaczego zmalal? Co moge z tym zrobic ? jestem zalamana...

Skład ciała zależy od wielu czynników. Wiemy, że aby zbudować masę mięśniową należy ćwiczyć i właściwie się odżywiać. Ilość spożytej energii musi być dostosowana do naszej aktywności oraz stanu zdrowia organizmu. Jeśli prawidłowo skomponujemy dietę i wysiłek fizyczny to nasza sylwetka powinna zyskiwać masę mięśniową a gubić tłuszczową. Jeśli natomiast następuje zmiana naszej aktywności np. cały dzień leżymy to momentalnie tkanka mięśniowa "spada", a zwiększyć się może tłuszczowa. Tkanka mięśniowa może również się zmniejszyć na skutek zbyt małej ilości kalorii w stosunku do naszej aktywności. Wówczas organizm zaczyna się bronić pozbywając się tej tkanki, która jest aktywna metabolicznie czyli mięśni. Jeśli tracimy mięśnie to również poziom nawodnienia się zmniejsza, ponieważ to tkanka mięśniowa a nie tłuszczowa zawiera więcej wody. Aby budować mięśnie i zmniejszyć tkankę tłuszczową to dieta też musi zawierać odpowiednie składniki. Ważne aby zawierała odpowiednio dużo białka ale również nie może zawierać zbyt mało tłuszczu. Jeśli chodzi o węglowodany to należy przeanalizować sytuację zdrowotną organizmu, ponieważ jeśli mamy do czynienia na przykład z insulinoopornością to wówczas należy znacznie ograniczyć ilość węglowodanów i podawać je odpowiednio do danej sytuacji zdrowotnej.
Jeśli prawidłowo ma Pani skomponowaną dietę i wysiłek fizyczny to można przeanalizować krzywą glukozy oraz insuliny, Pani aktywność dobową, zastanowić się nad wpływem stresu, czy nie ma braków snu itd. Odpowiedni wywiad zdrowotny i ewentualne badania mogą w razie dalszych problemów wyjaśnić sytuację. Najlepiej proszę się udać do profesjonalisty: dietetyka