Co z tym błonnikiem?

Witam serdecznie. Chudnę, tyję, chudnę, tyję. I tak jest cały czas, już nie mogę tego znieść, chcę w końcu ważyć 50 kg! Cały dzień jest okej z jedzeniem... jem zdrowo i co 3 godziny, ale gdy przychodzi wieczór, dzieje się tragedia - strasznie dużo jem! Kupiłam sobie dziś błonnik w saszetkach. Czy to pomoże mi opanować głód wieczorny? Ile razy dziennie najlepiej to pić (pisze 1-3 saszetki ) i o jakiej porze? Czy mi to nie zaszkodzi? Dodam, że teraz moja waga to 56 kg przy wzroście 162 cm. Jestem załamana, proszę o pomoc. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Uważam, że o wiele korzystniej niż oczyszczone, przetworzone preparaty błonnika, byłoby zastosowanie naturalnych produktów, które są bogate nie tylko w błonnik, ale i cenne witaminy i mikroelementy. Część z nich jest również niskokaloryczna (gotowana marchew, brokuły, buraki, otręby, muesli, ziarna, suszone owoce). W opanowaniu głodu korzystne jest również picie drobnymi łykami niegazowanej wody mineralnej.

Nie zapominaj jednak, że istotą zarówno bulimii, jak i anoreksji jest dysfunkcjonalne myślenie i emocje. Uregulowanie diety i stabilny sposób odżywiania to tylko pierwszy krok w terapii. Jeśli skoncentrujesz się jedynie na nim, to problemy będą wracać, ponieważ nie została poznana i wyleczona ich przyczyna.

Serdecznie pozdrawiam