Co z żylakami przy opalaniu? Mam powikłania!

Witam serdecznie mam pytanie i zadaję je z pewną obawą ale musze zasiegnąć opinji proszę o pmoc. A więc tydzień temu byłam wraz z moim przyjacielem nad morzem leżeliśmy na ostrym słońcu i wszystko było by dobrze (pomimo tego iż byliśmy trochę spaleni) u mojego kolegi cała "spalenizna"zeszła jest tylko problem z jego nogą na której ma żylaki po 2 dniach zaczęła zmieniać kolor na bardzo czerwony aż prawie bordowy opuchła mu kostka jesteśmy zaniepokojeni nie wiemy co robić poroszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Przyjaciel powinien pokazać nogę lekarzowi. Objawy, które Pani opisuje sa niepokojące. Jeśli towarzyszyły im wzmożone ucieplenie oraz ból, może to świadczyć o zapaleniu żył. Jeśli wspomniane przeze mnie objawy nie występowały nie można wykluczyć tego rozpoznania.

Jednak, by rozpoznanie było trafne, musi zostać przeprowadzone badanie fizykalne, dlatego doradzam nie zwlekać z wizytą u lekarza. Takich objawów nie należy lekceważyć.

Pozdrawiam serdecznie